Vėl kviečia šv. Baltramiejus

Rugpjūčio 26-28 dienomis Žiobiškyje vyko tradicinės šventės „Vėl kviečia Šv. Baltramiejus“ renginiai.

 

Šventinis savaitgalis prasidėjo jau penktadienį, kai organizatoriai vaikus ir jaunimą sukvietė į kartų varžybas Uljanavoje. Žiobiškėnai ir svečiai ne tik važinėjosi kartais, bet ir dalyvavo šaudymo iš lanko, oriniu šautuvu varžybose. Organizatoriai pasirūpino kaip linksmai pabendrauti, praleisti laiką ir pasivaržyti.

Šeštadienio rytas prasidėjo nuo šventinio bėgimo, skirto 345-osioms paminėjimo metinėms. Buvo organizuoti 2 simboliniai bėgimai – 3450 m bėgimo rungtyje varžėsi suaugusieji. O 345 m bėgo mažieji žiobiškėnai ir svečiai. Suaugusiųjų rungtyje be konkurencijos pirmasis atbėgo naujakurys žiobiškėnas Nerijus Gasiūnas, antrasis  liko Matteo Saccani, trečiasis - Dovydas Šlėgus

Didžiųjų vaikų pirmais trejetas – Kristupas, Motiejus ir Karolina. Mažųjų vaikų trejetukas – Emilija, Rasa ir Nojus.

Nugalėtojai buvo apdovanoti simbolinėmis nugalėtųjų taurėmis, o visiems dalyviams įteiki šventės rėmėjo Jono Kežučio dovanoti raktų pakabukai.

Tuo metu Žiobiškio šile vyko šilo turgelis. Tai Jūratės Laužadytės iniciatyva kitiems nereikalingus drabužius ir daiktus parduoti už simbolinį mokestį. Surinktos lėšos skiriamos bendruomenėms reikmėms.

Šile taip pat veikė amatininkų ir ūkininkų turgelis, kuriame buvo galima įsigyti šviežio medaus su agurkais, raktų pakabukų, natūralaus rankų darbo muilo, paveikslų, vietinės siuvėjos pasiūtų lininių drabužių, puodelių su Žiobiškio kaimo vaizdais.

Mažieji vaikai taip pat linksminosi ant batuto, kas norėjo, galėjo išbandyti veido ir plaukų dažus arba atsiduoti Liepos fantazijai išpaišyti veidus.  Norintieji išbandė pačių pasigamintus lauko žaidimus - bandė rankos taiklumą Kukurūzų futbole ir skardinmūšyje.

Po pietų Žiobiškio bendruomenės salėje vyko šventinis renginys, skirtas Žiobiškio 345-osioms metinėms ir jaunimo metams. Renginį vedė Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Kavoliškyje kultūrinės veiklos koordinatorė Rasa Bimbienė ir Žiobiškio kaimo bendruomenės pirmininkė Aušra Kežutienė.

Žiobiškio krašto istoriją pristatė kraštietis, monografijos apie Žiobiškį autorius Venantas Mačiekus. Jį su garbingu šiemet vykusiu 85-uoju jubiliejumis pasveikino ir kūrybinės energijos bei sveikatos palinkėjo Žiobiškio bibliotekos vyresnioji specialistė Gintarė Skardinskienė. Susirinkusiuosius taip pat pasveikinimo Seimo nario Jono Jaručio patarėjas Egidijus Vilimas, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė.

Ilgos istorijos ir prasmingų darbų palinkėjo kraštietis, Rokiškio garbės pilietis Algis Narutis su kurkliečių komanda.

Žiobiškio kaimo bendruomenė taip pat įvedė naują tradiciją – pasveikinti naujakurius ir naujagimius. Nes kol yra naujų žmonių ir naujų veidų, istorija ir tradicijos tęsiasi. Taigi pasveikinti naujakuriai – Nerijas ir Alina Gasiūnai, Paulius ir Greta Galvydžiai, Vaida ir Jonas Žemaičiai. Jiems įteiktos simbolinės dovanos – grėbliai. Sutapimas, kad ir kūdikiai Žiobiškyje gimė trys – Rusnė, Bela ir Vytis. Jiems įteikti Žiobiškio puodeliai.

Koncertinėje dalyje pasirodė Žiobiškio vaikų saviraiškos grupės talentai. Urtė su ukulėle, solistė Liepa su gitara, Motiejus su pučiamuoju instrumentu eufonija, mažoji solistė Rasa su kanklininkėmis Karolina ir Darija. O baigiamajam bendram trankiam kūriniui su kibirais prisijungė Samanta ir Dovydas.

Smagia kapelos muzika linksmino partnerio Skemų kaimo bendruomenės ir Bajorų kaimo jungtinis kolektyvas „Bajorskiemis“.

Neišsigandusių karščio linksmino visoje Lietuvoje žinomas ir labai lauktas ansamblis „Nalšia“.

Vėliau visi kraštiečiai ir žiobiškėnai vaišinosi ir bendravo prie suneštinio vaišių stalo.

Vakarą užbaigė smagi vakaronė 90-ųjų stiliumi.

Sekmadienį Šv. Mykolo arkangelo bažnyčioje vyko Šv. Baltramiejaus atlaidai, sutraukę gausų būrį tikinčiųjų – ne tik žiobiškėnų, ir bet ir svečių. Po šv. Mišių į savo koncertą pakvietė vargonininkas Justinas Šapola, naujai suderintais vargonais atlikęs naują programą.  

Organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems, organizavusiems, prisidėjusiems prie šventės kūrimo, parėmusiems šventę.

Organizatoriai:
Žiobiškio kaimo bendruomenė
Rokiškio kultūros centras

Finansuoja:
Žemės ūkio ministerija (Žiobiškio kaimo bendruomenės projektas "Vėl kviečia šv. Baltramiejus" Nr. Nr. NPKB-22-R-410 1842,00 Eur)

Partneriai:
Rokiškio J.Keliuočio biblioteka Žiobiškio filialas
Skemų kaimo bendruomenė

Rėmėjai:
Žiobiškio kaimo ūkininkai ir verslininkai
Informaciniai rėmėjai
"Rokiškio Sirena" ir "Gimtasis Rokiškis"

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis