Savas kraštas kiekvieno širdy

Savaitgalį Žiobiškyje šurmuliavo Šv. Baltramiejaus atlaidai, sutampantys su kasmetine kraštiečių sueiga "Savas kraštas kiekvieno širdy".

Švetė prasidėjo penktadienį, kai jaunuosius žiobiškėnus su tėveliais organizatoriai sukvietė į Uljanavos "Moto-Roki" trasą. Čia mažieji kartu su tėvais varžėsi bagiais. 

Šeštadienį nepabijoję blogo oro mažieji skubėjo ant didžiulio batuto. Pašokinėję visi suskubo į Bajorų animatorių "ČYZ" kiemelį. Vaikai žaidė su lėlėmis, gamino siūlines mergaites. 

Čia pat veikė krašto amatininkų turgelis, kuriame buvo galima nusipirkti rankų gamybos muilo, puodelių su krašto atributika, pintų krepšių, šviežio medaus. 

Sportinikams vyko tradicinis 3*3 krepšinio bei teniso turnyras. 

Po pietų visus kraštiečius, svečius ir vietinius sukvietė Šv. Mišios. Po jų eisena per gausų lietų nuskbėjo į kultūros namus, kuriose vyko pagrindinė kraštiečių šventė. 

Šventės akcentas - Žiobiškio kultūros namų 60-metis. Jos metu dabartinė kultūros namų administratorė Aušra Kežutienė perskaitė pranešimą apie kultūrinį gyvenimą Žiobiškyje nuo pirmų išlikusių šaltinių. Vėliau kartu su Žiobiškio bendruomenės pirmininke Virginija Ardavičiene pasveikino buvusias kultūros namų administratores ir vadoves, kartu kūrusias kultūrą Žiobiškyje. 

Čia pat veikė ir kultūrinio gyvenimo Žiobiškyje nuotraukų paroda, iš rankų į rankas keliavo foto albumai, kuriuose sutilpo visa fotografinė istorija. Susirinkusius pasveikino svečiai ir Kavoliškio, Kazliškio bei Kamajų saviveiklininkai. Trumpą pasirodymą susirinkusiems skyrė Žiobiškio "Vengerinė" ir visai neseniai susibėgęs moterų vokalinis ansamblis. Kilnotis ne tik kojas bet ir stogą privertė Panevėžio krašto "Nešpėtni bernai". Toliau šventė tęsėsi prie sunetšinio stalo, vaišinosi Gitos ir Viliaus Pliuškių sriuba. 

Sekmadienį pilnutėlę bažnyčią sukvietė Šv. Baltramiejaus atlaidai. Po atlaidų klebonas Virginijus Šimukėnas susirinkusiems padovanojo profesorės Voverienės paskaitą "Globalizmas prieš nacionalizmą".

 

Šventinius renginius organizavo Žiobiškio kultūros centras, Žiobiškio kaimo bendruomenė, Žiobiškio biblioteka.

Rėmėjai: Žemės ūkio ministerija, finansavusi projektą "Savas kraštas kievieno širdy", Žiobiškio kaimo bendruomenė, privatūs rėmėjai, "Gimtasis Rokiškis"

  

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis