Savaitgalį užė "Vėl kviečia Šv. Baltramiejus" renginiai

Savaitgalis Žiobiškyje kaip niekad aktyvus - vyko "Vėl kviečia Šv. Baltramiejus" renginiai.

Penktadienį vaikai, jaunimas ir visi norintys 8 kilometrus mynė iki Plunknsnočių miške esančio bunkerio, kuriame 1949 m. žuvo išduoti partizanai ir jauna poetė Diana Glemžaitė. Vieni iš prie žygio prisijungusių svečių - Pandėlio gimnazijos ateitininkų Šv. Onos kuopos globėja Eglė Glemžienė - papasakojo apie tragiškos lemties poetę, jos šeimos ir pažįstamų tragediją. Žygio dalyviai išklausė tragišką pasakojimą, apžiūrėjo atstatyto bunkerio dalį, vaišinosi koše.

Šeštadienį nuo pat ryto norintys buvo kviečiami į bėgimą - vyresnieji vaikai bėgo 1,5 km nuo partizano Jono Bulovo žūties vietos. Greičiausia buvo Karolina, antras atbėgo Dovydas, trečioji liko Viltė. Suaugusiems įteikit paguodos prizai. Vaikai bėgo daug trumpesnį atstumą - palei bažnyčią, beveik 0,5 km. Greičiausia buvo Nikita, antras atbėgo Arsenij, trečioji - Rasa.

Tuo metu Žiobiškio šile vyko šilo turgelis. Tai Juratės Laužadytės iniciatyva kitiems nereikalingus drabužius ir daiktus parduoti už simbolinį mokestį. Surinktos lėšos skiriamos bendruomenėms reikmėms.

Edukacija "Nuo lauko iki stalo" kvietė susipažinti su skirtingų arbatų skoniais ir įsigyti per vasarą vaikų ir jaunimo paruoštų vaistažolių, skintų žolininkės iš Buteikių Jolantos ūkyje.
Šile taip pat veikė amatininkų ir ūkininkų turgelis, kuriame buvo galima įsigyti nuostabios Svajonės duonos, keksiukų, prieskoninių daržovių mišinio, šviežio medaus, raktų pakabukų, suvenyrų su Žiobiškio vaizdais, natūralių medžiagų muilo bei kitokių rankdarbių. Savo rankdarbius pardavinėjo ir Žiobiškio bendruomenės partneriai - Skemų globos namų gyventojai - buvo galima įsigyti žaislų, kilimėlių, pirkinių krepšelių, pintų krepšių. Vyko medaus ragavimo, natūralių muiliukų gamybos edukacijos.

Vyriškąją lankytojų dalį traukė KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės, 506 pėstininkų kuopos veiklos - demonstruojami ginklai, technika, pasakojimai apie kariuomenę.

Mažieji laiką leido ant batuto.

Pavakarę Žiobiškio laisvalaikio erdvėje prie bendruomenės namų vyko šventės kulminacija - renginys skirtas pilietinės visuomenės ir parapijos 220 metų paminėjimui, kurį vedė Kristina Gasiūnienė. Žiobiškio parapijos istoriją pristatė kraštietis, monografijos apie Žiobiškį autorius Venantas Mačiekus. Smagų rokenrolą kibirais sukalė Žiobiškio vaikai, savo balsu ir saksofono garsais žavėjo jaunasis talentas Liepa Ulevičiūtė. Sakmę ir pasaką tarmiškai paporino Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjo konkurso "Tramtatulis" dalyvis Justinas Kleinys. Savo dainas dovanojo Skemų socialinių namų vyrų duetas Julius Dambrauskas ir Albinas Valančius, Rokiškio kultūros namų vyrų ansamblis "Sėliai", vadovaujami Arvydo Bagdono.
Susirinkusius sveikino Rokiškio vicemeras Antanas Taparauskas, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė, Seimo nario Jono Jaručio patarėja Lina Meilutė - Datkūnienė.
Žiobiškio bendruomenės pirmininkė ir Rokiškio kultūros centro Priemiesčio padalinio Žiobiškyje kultūrinės veiklos koordinatorė-organizatorė Aušra Kežutienė padėkojo pilietinės visuomenės atsotvams - šiuo metu dalyvauti dėl ligos negalėjusiai dalyvauti Žiobiškio biliotekininkei Gintarei Skardinskienei už visokeriopą pagalbą veiklose. Puodeliais su Žiobiškio atvaizdais apdovanotas gausu būrys pagalbininkų, pilietiškai nusiteikusių bendruomenės ir apylinkių žmonių, prisidedančių įvairiomis kompetencijomis prie Žiobiškio gražinimo, veiklų organizavimo.
 
Išvardintas ir būrys pagalbininkų ir rėmėjų - pagridininiai finansiniai rėmėjai Žemės ūkio ministerija ir Rokiškio rajono savivaldybė, Rokiškio kultūros centras, Adriana ir Almantas Šedžiai, Virginija ir Egidijus Ardavičiai.
 
Vakaro kulminacija tapo atlikėjas Paulius Stalionis, savo lyriškomis dainomis tirpdęs klausančiųjų širdis.
 
Nors reniginys užtruko šiek tiek ilgiau nei planuota, visi dar spėjo pasivaišinti nuo pačio ryto virta Ingos ir Anatolijaus Michailovų koše naujai įsigytame kazane.
Vėliau kraštiečiai ir žiobiškėnai vaišinosi ir bendravo prie suneštinio vaišių stalo.
 
Vakarą užbaigė smagi diskoteka hipių stiliumi.
 
Sekmadienį Šv. Mykolo arkangelo bažnyčioje vyko Šv. Baltramiejaus atlaidai, sutraukę būrį tikinčiųjų – ne tik žiobiškėnų, ir bet ir svečių. Giesmes dovanojo Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios choras, kuriam vadovauja Gražvydas Gasparavičius. Po Šv. Mišių vyko jungtinis vargonininko Justino Šapolos bei šio choro koncertas.
 
Organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems, organizavusiems, prisidėjusiems prie šventės kūrimo, parėmusiems šventę.
 
Organizatoriai:

Žiobiškio kaimo bendruomenė
Rokiškio J.Keliuočio bibliotekos Žiobiškio filialas
Rokiškio kultūros centras

Finansuoja:
Žemės ūkio ministerija
Rokiškio rajono savivaldybė
Rokiškio kultūros centras

Partneriai:
Skemų globos namai
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Obelių ir Jūžintų seniūnijos

Rėmėjai:
Žiobiškio kaimo ūkininkai ir verslininkai

Informaciniai rėmėjai
"Rokiškio Sirena" ir "Gimtasis Rokiškis"

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis