Mano margutis gražiausias

Šv. Velykos – tai Kristaus prisikėlimo ir pavasario pradžios šventė. Spalvotas bei įvairiomis technikomis dekoruotas kiaušinis yra Velykų pagrindinis atributas, simbolizuojantis naujos gyvybės pradžią, gamtos ir žmonių nubudimą bei išsilaisvinimą iš žiemos gniaužtų.

Žiobiškio kultūros centro specialistė kultūrai Aušra Kežutienė ir bibliotekininkė Virginija Ardavičienė pasiūlė žiobiškėnams išbandyti naują margučių dekoravimo būdą. Kovo 29 d. gausus būrys  Žiobiškio bibliotekos lankytojų išbandė kvilingo techniką. Šį iššūkį mums pasiūlė ir padėjo įveikti Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ auklėtoja Rimantė Gudžiūnienė. Taigi visos pasipuošėme gera nuotaika ir kibome į darbą. Rimantė supažindino su šios dekoravimo technikos ypatumais, paaiškino ir parodė, kaip paprasčiausias kiaušinis tampa nuostabiu kūriniu. Užvirė darbas, nuoširdus pokalbis ir šmaikštūs pajuokavimai, visos dirbome vieningai kaip didelė darni šeima. Tik po trijų valandų galėjome pasidžiaugti savo pagamintais „šedevrais“ ir puikiai praleista popiete.
Kiaušinių marginimo tradicija skaičiuoja jau ne vieną tūkstantmetį. Šiandien gyvenimo ritmas pasiekė tokį greitį, kad daugumoje šalių žmonės spalvotus kiaušinius perka parduotuvėse, o kai kas margutį pakeičia pačiu paprasčiausiu šokoladiniu kiaušiniu.

Šiaip ar taip, Velykos – šeimos šventė, turinti gilias tradicijas, kurių pamiršti nederėtų. Juolab kad kiaušinių marginimas ne toks ir nuobodus užsiėmimas! Šiandien yra žinoma begalė kiaušinių dekoravimo technikų: gėlės, svogūnų lukštai, siūlai, senas kaklaraištis, laikraštis ir net lipni juostelė – viskas, ką randame po ranka, gali būti panaudota stilingiems, spalvingiems ir įdomiems margučiams kurti. Svarbiausia – nebijoti eksperimentuoti!

Virginija Ardavičienė

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis