Liepos 6-oji Žiobiškyje

Šiltą ir saulėtą liepos šeštosios rytą į Žiobiškio bendruomenės namus rinkosi Žiobiškio ir aplinkinių bendruomenių jaunimas. Čia vyko tradicinės stalo teniso varžybos, skirtos Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai pažymėti. Šios sporto šakos mėgėjų pogrupyje  pirmą vietą užėmė Jonas Muralis, antroji vieta atiteko Vaidui Kairai, trečias  buvo Gediminas Pliuškis. Profesionalų pogrupyje pirmavo Algirdas Biliūnas, antrasis buvo Mindaugas Šedys, trečioje vietoje – Giedrius Raketis.

Sportiniais iššūkiais pasitikęs žymią Lietuvos istorijos datą jaunimas bei kiti  žiobiškėnai,  jų artimieji ir svečiai vakare būrėsi  prie bažnyčios palikyti naujos, gražios mūsų tautos tradicijos – Valstybės dienos proga kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedoti „Tautišką giesmę“. Šios iniciatyvos organizatoriai yra Žiobiškio kultūros centro  meno vadovė ir administratorė Aušra Kežutienė  bei Žiobiškio kaimo bendruomenės taryba, kuriai vadovauja Virginija Ardavičienė. Muzika ir radijo transliacija visada pasirūpina Vilius Pliuškis su sūnumis. Į bažnyčios šventorių grupelėmis ir po vieną rinkomės tie, kas neabejingi lietuvybės ir tautiškumo puoselėjimui savame krašte. Likus kelioms minutėms iki dvidešimt pirmos  valandos išklausėme prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą. Po jo visi užtraukėme „Tautišką giesmę“. Buvo šventiška ir iškilminga.

Pagiedojus himną dar pabūti kartu pakvietė jaunieji Žiobiškio kultūros centro saviveiklininkai. Jie susirinkusiems išdalino Lietuvos vėliavos spalvų popieriaus lakštus, iš kurių visi turėjome susisukti po dvi tūteles. Sustojome pagal vėliavos spalvų išdėstymą. Suskambo  Marijono Mikutavičiaus daina „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Vaikai šoko ir paprašė visus  įsijungti į lengvai įkandamą šokį. Skirstėmės gerai nusiteikę, atmintino vakaro įamžinimui nusifotografavę, pabendravę su pažįstamais.

Jau septintą kartą prie Žiobiškio bažnyčios skambėjusi „Tautiška giesmė“ įrodo, kad mes esame kartu su viso pasaulio lietuviais, kad mes  mylime Lietuvą, gerbiame jos istoriją, savo kraštą, iš kurio esame kilę,  kuriame gyvename, dirbame, kuriame šeimas, auginame vaikus.  

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis