Kraštiečių sueiga ir Šv. Baltramiejaus atlaidai

Gera turėti širdyje kažką brangaus: gimtinę, artimus žmones joje, bažnyčią ir tą laiką, kai išskrenda gandrai, kai derlium byra varpos ir ateina Šv. Baltramiejaus diena,  kviečianti sugrįžti, sueiti, susitikti, prisiminimais ir širdies šiluma pasidalinti...

Rugpjūčio 29, 30 dienomis Žiobiškyje šurmuliavo garsiausios šio krašto šventės - Šv. Baltramiejaus atlaidų renginiai. Šeštadienį  Žiobiškio kaimo jaunimas ir svečiai iš gretimų bendruomenių rinkosi į krepšinio 3x3 ir tinklinio varžybas, kurios buvo organizuotos pagal Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės finansuojamą programą. Sportiniame turnyre dalyvavo ir į gimtinę grįžę kraštiečiai. 

Popietę bendruomenės namuose  vyko tradicinis kraštiečių susitikimas ir kaimo etnografinė šventė „Kur tėviškės veidas raštuos audimų...". Renginio įžangoje pasirodė jaunieji  Žiobiškio kultūros centro saviveiklininkai. Toliau programoje skambėjo aukštaitiškos dainos, tautinių šokių sūkuryje sukosi  Dusetų ir Žiobiškio folklorinių ansamblių ( Dusetų"- „Du sietai", Žiobiškio  - „Vengerinė" ) atlikėjai ir  šventės dalyviai, šiltus jausmus žadino eksponuojami  praėjusio šimtmečio krašto audėjų, siuvinėtojų rankų darbai bei aukštaitiškos trobos interjero akcentai.  Šventėje dalyvavo Rokiškio r.sav. meras Antanas Vagonis,  Vilniaus rokiškėnų klubo „Pragiedruliai" pirmininkas Algis Narutis, kiti klubo nariai, kilę iš Žiobiškio ir dailininkas Arvydas Bagdonas, kuris renginio metu nutapė paveikslą, simbolizuojantį  klubo ir žiobiškėnų draugystę. Visi kartu pasilinksminę, susėdo prie vaišių stalo, dalinosi prisiminimais, savo gyvenimo nuotrupomis, atvykę miestiečiai bendravo su vietiniais žiobiškėnais. Renginį organizavo Žiobiškio kaimo bendruomenės taryba bei Žiobiškio kultūros centro ir bibliotekos darbuotojos.

Sekmadienį prieš Šv. Mišias Žiobiškio Šv. Mykolo arkangelo bažnyčioje vargonininkas Justinas Šapola atliko Louis  James Alfred Lefebure - Wely kūrinius, o 12 val. pilnutėlė  bažnyčia klausėsi Šv. Mišių. Po jų dauguma susirinkusių pasklido į žiobiškėnų kiemus dar pabūti su savais, artimais, giminėmis, draugais ir atsisveikinti iki kitų metų rugpjūčio, iki naujo širdies šauksmo  gimtinės dangaus link.

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis