Įamžino nykstantį Vilkų kaimą

Šeštadienį, birželio 10 dieną, pulkas žmonių – dešimties Vilkų kaimo šeimų palikuonys – susirinko įamžinti gimtąjį kaimą. Paminklą, kuris  turėtų priminti 1918-2015 metais čia gyvenusias 10 šeimų, gimtajam kaimui pastatė vienas iš kaimo vaikų – Povilas Kišūnas.

Daugiau nei 100 žmonių sukvietusi iškilminga proga prasidėjo Šv. Mišiomis Žiobiškio arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po Šv. Mišių visi patraukė į už 3 km. nuo Žiobiškio nutolusį Vilkų kaimą. Čia paminklą atidengė jo statytojas Povilas Kišūnas. Kad paminklas lydėtų ne tik mirusius, bet ir gyvus kaimo palikuonis, jį pašventino Žiobiškio klebonas Virginijus Šimukėnas. Mirusiems pagerbti prie paminklo uždegta žvakutė. Vilkų kaimo palikuonys taip pat nuoširdžiai pasveikino ir Dievo palaimos palinkėjo P. Kišūnui, negailėjusiam laiko, sveikatos bei lėšų pastatyti paminklą ir taip dar kartą sukviesti visus prisiminti ir pabendrauti.

Vėliau prisiminimais apie gimtąjį kaimą pasidalino Monika Ruželytė – Kabutavičienė. Ji kaimo gyventojus – 10 šeimų, prisiminė kaip ypač vieningus, draugiškus ir skubančius į pagalbą kaimynus. Deja, prasidėjus II pasauliniam karui, vėliau melioracijai ir apskritai mažėjant gyventojų skaičiui, kaimo išsaugoti nepavyko. Liko tuščios sodybos, jų ribas žymintys seni medžiai ir daug prisiminimų.

Po iškilmingo paminklo atidengimo susirinkusieji grįžo į Žiobiškio parapijos namus, kur visų laukė Žiobiškio krašto folklorinio ansamblio „Vengerinė“ paruošta koncertinė programa.

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis