Helovinas Žiobiškyje

Spalio 31 dienos vakare, persirengę anapusinio gyvenimo personažais, mažieji žiobiškėnai ir jų tėveliai rinkosi švęsti Helovino. Žiobiškio specialistė kultūrai Aušra Kežutienė ir aktyvi pagalbininkė Evelina Makarskienė išradingai ir linksmai išpuošė salę ir visus pakvietė pasilinksminti. Žiobiškio bibliotekininkė Virginija Ardavičienė į renginį atnešė iš moliūgo išskaptuotą „Džeko žibintą“ ir papasakojo vaikams kas tai yra Helovinas ir kokia šios šventės reikšmė mūsų kultūrai, kaip į ją besiskverbiantis Helovinas, Vėlinės ir Visi Šventieji dera tarpusavyje?

Bibliotekininkė vaikams sekė pasaką apie „Džeko žibintą“ . Taip vaikai sužinojo kodėl per Heloviną yra gaminami žibintai iš moliūgo ir kokia jo reikšmė. Po to renginio organizatorės pakvietė vaikus kartu su tėveliais inscenizuoti siaubo pasaką iš Richard Knaak knygos „Vaiduoklių dykros“ . Vėliau visi linksmai nusiteikę išbandė savo kūrybingumą, išradingumą ir jėgas įvairiose rungtyse. Skambėjo renginio temai tinkanti muzika, vaikai šėlo diskotekoje.
Helovino šventė, jei ji tinkamai suprantama ir švenčiama tik praturtina mūsų pasaulėžiūrą ir supažindina su kitų šalių kultūra ir papročiais.

Žiobiškio vyresn. bibliotekininkė Virginija Ardavičienė

 

 

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis