Baltų vienybės diena

Popietė „Baltų vienybės dienai“ paminėti


1236 m. rugsėjo 22d. tarp žemaičių ir kalavijuočių ordino kariuomenės įvyko mūšis, dar vadinamas Saulės mūšiu, kuriame baltų gentys nugalėjo Livonijos ordino riterius. Šis mūšis įrodė baltų vienybę, paskatino valstybingumo raidą.

2000m. Lietuvos ir Latvijos seimai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena. Ši data minima kaip valstybinė šventė Latvijoje ir atmintina diena Lietuvoje.

Žiobiškio vaikai, kartu su mamomis, rinkosi į istorinę popietę Žiobiškio bibliotekoje. Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro istorijos mokytoja Dalia Gražienė papasakojo apie baltų gentis. Sužinojome, kiek baltų genčių buvo, kur gyveno, kuo vertėsi, kurios buvo stipriausios. Išklausę pasakojimo „pynėme“ žinių grandinėlę. Pasiskirstę komandomis: "Žvaigždė", "Sėliai","LGG" sprendėme kryžiažodį. Naudodamos telefonuose QR programėles, komandos turėjo surasti užšifruotus klausimus. 

Baltų vienybės diena sutampa ir su rudens lygiadieniu. Baltų vienybės simbolis – ugnis. Užkūrę laužą deginom baltų simbolius ir sustoję ratu linkėjom vieni kitiems vienybės, prisiminėm tam laikotarpiui būdingus papročius.
Padėkoję istorijos mokytojai Daliai už istorines žinias, pašokę ir padainavę, su gera nuotaika, gavę po atsiminimų dovanelę skirstėmės po namus.

Žiobiškio filialo vyresn. bibliotekininkė Gintarė Skardinskienė

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis