Atvelykis Žiobiškyje

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu. Šią dieną šeimininkės vėl dažydavo kiaušinius, tačiau kiaušinius daužydavo per Atvelykį tik vaikai. Dar kitaip Atvelykis vadinamas vaikų Velykomis (Velykėlėmis).

Žiobiškio bendruomenės  neformaliojo vaikų švietimo programos ,,Muzikinis teatriukas“ vaikai ir mokytoja Aušra Kežutienė pakvietė visus Žiobiškio vaikus ir jų tėvelius į šventę. Šventėje matėme ne tik nuotaikingą muzikinį lėlių spektakliuką apie tris ožkytes ir vilką, bet ir visi buvome pakviesti į stilizuotą turgų. Šokant linksmus ratelius ir žaidžiant įvairius žaidimus  pirkome kiaušinius, žuvį, medų. Na, o kai susitikome muzikantus, tai visiems šventės dalyviams buvo pasiūlyta pasigaminti po muzikos instrumentą – barškutį. Visi uoliai kibom į darbus ir jau netrukus rankose laikėme po barškutį. Tada linksmosios ožkytės pakvietė visus į būrį ir čia pat suskambo linksma vaikų velykėlių polkutė.  Grojo visi – dideli ir maži, kiekvienas su savo barškučiu.

Na ir kokios gi vaikų velykėlės be margučių ridenimo varžybų. Patys mažiausieji su tėvelių pagalba varžėsi kieno margutis greitesnis? Po visų linksmybių visi vaišinomės kiškio pyragu ir džiaugėmės turiningai praleidę popietę.

Virginija Ardavičienė

Nuotraukos V.Ardavičienės

Atgal

Žiobiškis

Žiobiškis - bažnytkaimis Rokiškio rajone, 12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio.

Paskutinės naujienos

Vengerinei 10 metų 2022-11-28

Adresas

Rokiškio savivaldybė
Rokiškio kaimiškoji seniūnija
Žiobiškio kaimas
8618 69032

Naujienlaiškis